Пінополістирол. Ефективне утеплення фасадів

Рейтинг - 4.3 c 5 ( 31 Отзывов )

Пінопласт екструдований більш ніж 40 років застосовують у будівництві як ефективний утеплювач, він володіє не лише високими теплоізоляційними характеристиками, ай вирізняється економічністю та зручністю у використанні, стійкість до вологи, пожежостій кість, непіддатливість до хімічних та біологічних впливів визначають надійність та довговічність пінопласту, а його екологічність СТВОРЮЮТЬ БЕЗПЕКУ ДЛЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Утеплювач пінополістирол для будівельної теплоізоляції виготовляється у процесі спінення суспензного полістиролу за допомогою пентану. Пентан швидко розчиняється в атмосфері, грунті чи воді.Пінополістирол екструдований У процесі переробки гранули спіненого полістиролу потрапляють під вплив водяної пари. В результаті утворюється рівномірно спінена маса з тонкою рівномірною замкнуто-комірчастою структурою. 1 м3 такого матеріалу на 98 % заповнений повітрям, що міститься у 3-6 мільярдах закритих комірок. Завдяки в нутрішній структурі утеплювач володіє низькою теплопровідністю, а також є екологічно безпечним матеріалом. Окрім цього, утеплювач пінополістирол якматеріал, що застосовується при будівництві, володіє багатьма характеристиками, на яких ми детальніше зупинимося.

ХАРАКТЕРИСТИКИ ПІНОПОЛІСТИРОЛУ

Склад пінопласту (98 % повітря, і лише 2 % полістирол), забезпечує високі показники теплозбереження цього матеріалу. Повітря володіє одним із низьких показників теплопровідності, тому теплопровідність пінополістиролу коливається в межах 0,037 до 0,043 Вт/мК утеплювач пінополістирол(у порівнянні, аналогічний показник для повітря 0,027 Вт/мК), що є набагато нижчим за показники теплопровідності дерева (0,12 Вт/мК), цегли (0,7 Вт/мК), керамзиту (0,12 Вт/мК) та інших будівельних матеріалів. Низька теплопровідність пінополістиролу забезпечує його високий рівень енергозбереження. Для утеплення фасаду достатньо лише 12 см пінопласту у випадку, коли товщина стіни із цегли повинн а становити 2 м 10 см, а з дерева — 45 см. Завдяки цьому цей утеплювач вважають одним із ефективних теплоізоляторів. Утеплення фасадів пенополистиролом дозволяє значно зменшити витрати на опалення, а також використовувати його для теплоізоляції трубопроводів, що забезпечує їх захист від замерзання, продовжуючи тим самим термін експлуатації труб.

ТЕМПЕРАТУРНИЙ ВПЛИВ

Пінополістирол зберігає свої властивості при широкому діапазоні температур — від + 80Сдо — 180С. Протягом недовгого періоду часу цей матеріал може витримати температуру до + 110 градусів. Максимальна температура, під впливом якої може перебувати матеріал протягом кількох хвилин становить +95 С. Та, у випадках постійного впливу високих температур, матеріал деформуватиметься. Нижня температурна межа, яку витримує полістирол становить —180 С . Загалом, температурне розширення пінополістиролу незначне, тому на практиці цей матеріал витримує усі температурні впливи, що характерні для типового будівництва.

Утеплення пінополістиролом

Пінополістирол стійкий до зношення і при відповідному застосуванні зберігає свої властивості, форму та розміри, тобто є довговічним матеріалом. Спостереження експертів доводять: пінопласт, який був покладений у будівельну конструкцію близько 30 років, не набув змін, його форма та властивості залишилися незмінними. Для доказу цього факту проводилося ряд досліджень на довговічність матеріалу, під час яких пінопласт перевірявся на вплив циклічних змін температури та вологи зовнішнього середовища, а також проходив певні випробування.

ПОЖЕЖОСТІЙКІСТЬ

Полістирольний пінопласт володіє високими показниками пожежостійкості. Температура самозапалювання пінопласту становить + 491С. Цей показник у 2,1 рази більший, аніж показники вспінений полістирол, горіннясамозапалювання паперу ( + 230 С), у 1,8 рази більший за показники деревини (+ 260 С ). Горіння пінопласту можливе лише при відкритому вогні, а при його відсутності матеріал згасає протягом 4 секунд. Енергія, що виділяється при горінні пінопласту в 7-8 разів менша за ту, що виділяється при горінні деревини. Тому у випадку пожежі, пінопласт меншою мірою підвищує температуру, аніж дерево. Крім того, існують також пінополістирольні плити просякнуті антипіренами, так звані пінопласти, що самозгасають.

Вогнестійкість пінопласту забезпечує також захист й інших матеріалів, що використовуються у будівництві. Захисні шари пінопласту здатні вберегти від пожежі й ті матеріали, що знаходяться поблизу нього.

СТІЙКІСТЬ ДО ВОДОПОГЛИНАННЯ

Пінополістирольні плити не розчиняються, не всмоктують воду і, як наслідок цього, не деформуються (не розбухають). Та, вода за механізмом капілярної дифузії може проникнути у проміжки між гранулами пінопласту. У цьому випадку кількість води є незначною — 1,5-3,5% по відношенню до вагового об'єму пінополістирольної плити, до того, дифузний механізм призводить й до виходу води із пінопласту. При цьому властивості матеріалу залишаються пінопласт полістирольнийнезмінними. Під час проведення досліджень з впливу води на пінопласт в умовах підвищеного гідростатичного тиску, виявилося, що при незначному підвищенні тиску водопроникність пінопласту дещо змінюється, та в подальшому залишається незмінною. Та, якщо тиск близький до критичного, гранули пінопласту можуть руйнуватися, що буде призводити до росту водопоглинання. Для запобігання цього, потрібно використовувати спеціальне покриття. Швидкість проникнення пару води у пінопласт складає менше 1% від швидкості переміщення пари у повітрі. Так як і вода, пара легко виводиться із пінопласту. Стійкість до впливу пари дозволяє використовувати пінопласт для утеплення фундаментів будівель у випадках необхідності контакту утеплювального матеріалу із грунтом.

СТІЙКІСТЬ ДО ХІМІЧНИХ ТА БІОЛОГІЧНИХ ВПЛИВІВ

Пінопласт є стійким до впливу різноманітних хімічних речовин. Він зберігає свої властивості при довготривалому контакті із сольовими розчинами (в тому числі із морською водою), відбілюючими речовинами (розчини перекисю водню, хлорної води, гіпохлориду), кислотами (окрім концентрованої азотної та оцетної), нашатирним спиртом, вапном, бітумом, клеювальними водорозчинними фарбами, гіпсом та ін. Досліди, що проводилися в умовах вологого субтропічного клімату, де умови для розмноження мікроорганізмів дуже сприятливі, показали, що у полістирольному пінопласті не виживають бактерії та грибки. Та у порівнянні з іншими будматеріалами, пінопласт більш вразливий до впливу гризунів та термітів. Для запобігання цього застосовують спеціальні захисні матеріали.

МІЦНІСТЬ

Щільність полістирольних плит не є високою 0,015-0,05 г/см3. Та навіть при таких показниках пінопласт має достатньо високу міцність і не піддається стисканню та розтягуванню. Це характеризує пінопласт як будівельний матеріал, що дозволяє протягом довгого періоду витримувати рівномірні механічні навантаження, не деформуючись.

ШУМОПОГЛИНАННЯ ТА ЗВУКОІЗОЛЯЦІЯ

Ефект звукоізоляції та шумопоглинання залежить від властивості матеріалу переутворювати звукову фасадний пінополістироленергію в теплову. Тому високою звукоізоляційною здатністю володіють, перш за все, пористі матеріали із низькою теплопровідністю, що здатні пропускати повітря. Власне комірчаста структура пінопласту забезпечує його високу звукоізоляцію і властивості шумопоглинання. Для прикладу, для забезпечення високої звукоізоляції достатньо пінополістирольної плити товщиною лише 2-3 см, а із збільшенням товщини плити, збільшуються показники звукоізоляції та шумопоглинання.

ЕКОЛОГІЧНІСТЬ

Гранули екструдованого пінопласту складаються із вуглецю та кисню, тому цей матеріал є екологічно чистим. Пінопласт не отруйний, не виділяє токсичних речовин, не утворює пилу, не має запаху. Пінопласт добре пропускає повітря, тому застосування його дозволяє стінам дихати. Пінополістирольні плити не подразнюють шкіру та слизову оболонку, не викликають алергічної реакції, та загалом не мають негативного впливу на організм людини та навколишнє середовище.

ЕКОНОМІЧНІСТЬ

Завдяки низькій теплопровідності екструдованого пінопласту, затрати при його купівлі значно нижчі, аніж затрати на інші будівельні матеріали. Собівартість конструкцій із полістирольного пінопласту на 15-20% нижча, у порівнянні із використанням інших утеплювачів. Низька теплопровідність пінопласту дозволяє скоротити витрати на опалення обладнання. Кошти, витрачені на теплоізоляцію, повертаються в дуже короткий термін, а конструктивне зменшення товщини стін дозволяє збільшити корисну площу споруди.

ЛЕГКІСТЬ ПРИ РОБОТІ

пінополістирол xps - вінітексПінополістирол Вінітекс легко піддається механічній обробці за допомогою ножа чи пили, не потребуючи при цьому спеціальних інструментів. Невелика вага цього матеріалу спрощує процес при будівництві, а також дозволяє уникнути використання спецтехніки при його переміщенні, відповідно скорочуючи терміни монтажу.

 

Автор: Ivan Fedchenko