Проблеми центрального опалення

Проблеми централізованого опалювання
Застосування найбільш простих схем центрального якісного регулювання відпустки теплової енергії, обумовленої утилітарною простотою систем управління і устаткування, призводить до невідповідності режимів споживання і відпустки теплоти у споживачів.Значну величину складають втрати теплоти у споживачів із-за недосконалості місцевих системрозподіли і управління, наявність технологічно обумовлених режимів ?перетопа?. Велика протяжність теплових мереж, значний знос устаткування і низький рівень експлуатації в сукупності з раніше відміченими чинниками призводять до зниження надійності функціонування як центральних джерел теплоти, так і розподільних мереж, що обумовлює високий рівень аварійності в централізованих системах і надзвичайно низькі эксплутационные показники.
Нині теплопостачання близько 80 % міського фонду України здійснюється від централізованих джерел.
Експлуатація тепловихмереж супроводжується неминучими тепловими втратами від зовнішнього охолодження у розмірі 12-50 % теплової потужності (нормоване значення 5 %), і з витоками теплоносія від 5 до 20 % витрати в мережі (при нормованому значенні втрат з витоками до 0,5 % від об'єму теплоносія в системі теплопостачання з урахуванням об'єму місцевих систем або 2 % від витрати мережевої води). Експлуатаційні витрати електроенергії на перекачування теплоносія складають 6-10 %, а витрати на химводоподготовку 15-25 % у вартості теплової енергії, що відпускається. Значне перевищення нормативних втрат пов'язане з високою мірою зносу устаткування централізованих систем теплопостачання і, особливо, теплових мереж, до 70 % і більше. Тому, саме теплові мережі є самим ненадійним елементом системи централізованого теплопостачання, на який доводиться більше 85 % відмов по системі в цілому.
Теплопроводи теплових мереж прокладаються в підземних прохідних і непрохідних каналах - 84 %, безканальне підземне прокладення - 6 % і надземна (на естакадах ) - 10 %. В середньому по країні понад 12 % теплових мереж періодично або постійно затоплюються грунтовими або поверхневими водами, в окремих містах ця цифра може досягати 70 % довжин теплотрас. Незадовільний стан теплової і гідравлічної ізоляції труб, знос і низька якість монтажу і експлуатації устаткування теплових мереж відбиваєтьсястатистичними даними по аварійності. Так, 90 % аварійних відмов доводиться на тих, що подають і 10 % - на зворотні теплопроводи, з них 65 % аварій відбувається із-за зовнішньої корозії і 15 % - із-за дефектів монтажу (переважно розривів зварних швів).
На цьому фоні все упевненіше за позицію децентрализованного (автономного) теплопостачання, до якого слід віднести як поквартирные системи опалювання і гарячого водопостачання, так і домові, включаючи багатоповерхові будівлі з даховою або прибудованою автономною котельною. Використання децентралізації дозволяє краще адаптувати систему теплопостачання до умов споживання теплоти конкретного, обслуговуваного нею об'єкту, а відсутність зовнішніх розподільних мереж практично виключає невиробничі втрати теплоти при транспорті теплоносія. Підвищений інтерес до автономних систем і джерел теплоти останніми роками значною мірою обумовлений фінансовим станом і інвестиційно-кредитною політикою в країні, оскільки будівництво централізованої системи теплопостачання вимагає від інвестора значних одноразових капітальних вкладень в джерело, теплові мережі і внутрішні системи будівлі, причому з невизначеними терміном окупності або практично набезповоротній основі.
При децентралізації можливо досягти не лише зниження капітальних вкладень за рахунок відсутності теплових мереж, але і перекласти витрати на вартість житла (тобто на споживача). Саме цей чинник останнім часом і визначив підвищений інтерес до децентрализованным систем теплопостачання для об'єктів нового будівництва житла. Організація автономного теплопостачання дозволяє здійснити реконструкцію об'єктів в міських районах старої і щільної забудови за відсутностівільних потужностей в централізованих системах. Децентралізація на сучасному рівні, що базується на високоефективних теплогенераторах останніх поколінь (включаючи конденсаційні котли), з використанням енергозбережних систем автоматичного управління дозволяє повною мірою задовольнити запити найвимогливішого споживача.

Значно більше можливостей встановити систему автономного опалювання у власників заміських будинків. Напевно, це один з важливих чинників тенденції, що намітилася, до зворотної міграції з міст в прилеглі села. І в першу чергу після придбання будинку, як правило, виникає необхідність в заміні морально і фізично застарілої системи опалювання.
На жаль, дозволити собі власний будинок можуть далеко не усі наші співгромадяни. Але, проте, навіть в квартирі, можливо, мати опалювання, що відповідає саме Вашим запитам про кількість і якість тепла.
На думку експертів, в ситуації, що склалася, з традиційною для нашої країни системою централізованого опалювання через ТЕЦ і магістральні теплопроводи, це можливо тільки при переході на автономне опалювання.
До речі, важливо і те, що перевівши свою квартиру на автономне опалювання, Ви перестаєте оплачувати те саме низькоякіснецентралізоване опалювання, а це складає близько 50% квартплати. Тому, витрати на облаштування автономного опалювання можна розглядати як довгострокові інвестиції, які щомісячно повертають Вам дивіденди у вигляді зниження плати за комфортне опалювання.
В таких системах немає традиційних загальнобудинкових систем опалювання і гарячого водопостачання. У них в кожну квартиру поступає газ з газового розподільного пункту і холодна водопровідна вода. Подальше приготування теплоносія для системи опалювання і підігрівання гарячої води здійснюється безпосередньо в квартирі.
Автоматика сучасногоавтономного котла працює таким чином, що в періоди розбору гарячої води вона відключає систему опалювання і теплоносій поступає в теплообмінник квартирної системи ГВС. За цей час через теплову інерційність температура повітря в приміщеннях квартири не устигає знизитися.

Таке рішення дозволяє:

  • відмовитися від внутрішньобудинкових трубопроводів гарячої води (що подає і циркуляційного);
  • скоротити сумарне теплове навантаження на системи опалювання і ГВС;
  • понизити теплові втрати від трубопроводів;
  • спростити організацію обліку теплоспоживання і питної води;
  • забезпечити відособленість квартирних систем, що дає можливість хазяїну проводити їх реконструкцію, а також самому встановлювати комфортні параметри повітря в приміщеннях і температуру гарячої води.
 

Додати коментар

Шановні гості! Для того, щоб залишити своє запитання або прокоментувати статтю Вам потрібно заповнити форму.Після перевірки адміністратором вона буде опублікована.


Захисний код
Оновити

Автор: Ivan Fedchenko