Особливості роботи конденсаційних газових котлів

ВСі ВИДИ ГАЗОВИХ КОТЛІВ >>>

Більшість сучасних газових котлів оснащені системою керування модуляцією пальників, доповнених регуляторами температури котла типу PI або PID (пропорційно-інтегральнодиференціальне регулювання). Донедавна такі рішення були дуже дорогими і застосовувалися тільки в пальниках великих газових котлів. Фахівці вважають, що у майбутньому для збільшення енергетичної ефективності прості системи пневматичного керування пальниками будуть замінені системами регулювання якістю спалювання (система SCOT або система з датчиком оксиду вуглецю). Незабаром відбудеться наступна технологічна революція - широке застосування систем автоматичної оптимізацїї, які забезпечать найкращу адаптацію до регулятора усіх регулювальних параметрів котла. Це дасть змогу отримати максимальну продуктивність системи з одночасним забезпеченням комфорту користування. Безпосередньо вбудовані у котли або доступні через інтернеткомунікацію експертні системи подбають про вибір найкращих параметрів. Проаналізувавши відчитані дані з датчиків системи обігрівання, експертна система визначить, які налаштування параметрів будуть найкращими для конкретного випадку. Завданням обслуговуючого персоналу або монтажника буде хіба що інструктаж клієнта, наприклад, під час огляду пристрою, і акцептація оптимальних параметрів. Ідеально, якби котел зміг ще й сам аналізувати ефективність і контролювати, наприклад, якість спалювання та у відповідний момент повідомляти про необхідність виконання огляду.

Збільшення водного об'єму первинних теплообмінників конденсаційного газового котла

Рішення, які зменшують кількість запусків пальника конденсаційних котлів

У багатьох випадках пальники в обігрівальних котлах вмикаються занадто часто. В середньостатистичному газовому котлі кількість запусків коливається в межах 5000...-50000 перемикань (вмикання/ вимикання) за опалювальний сезон. Для середньої частоти, тобто приблизно 20000 перемикань, це означає, що середній час роботи пальника складає тільки 5 хвилин на одне вмикання. Кожний запуск пальника пов'язаний із процедурою продування камери згорання, запалювання пальника, яке триває щонайменше декілька секунд, а це все зумовлює значні втрати енергії під час запуску. Неефективність роботи котла посилюється, якщо котел встановлений у приміщенні, яке не обігрівається. Нещодавно стало відомо про газовий котел-рекодсмен, який вмикався регулярно 2 рази протягом хвилини. Легко обчислити кількість вмикань пальника на місяць - 86400!

Виробники газових котлів намагаються максимально подовжити час роботи пальників в одному циклі вмикання, тобто зменшити кількість вмикань пальника протягом опалювального сезону. Основне значення тут має спосіб керування потужністю пальника. У деяких конструкціях після перемикання пальника на функцію обігрівання газовий котел працює з мінімальною потужністю навіть протягом 5 хвилин. Це подовжує час роботи пальника і одночасно зменшує кількість перемикань. Іншим цікавим рішенням є функція змінної часової блокади запуску котла. Після кожного вимкнення котла із функції обігрівання розпочинається часова блокада запуску газового котла. Погодний регулятор плавно змінює час блокади згідно з принципом: чим менша потреба в теплі, тим довша блокада повторного ввімкнення. Тривалість блокади запуску пальника може змінюватися від 2 до 60 хвилин. Ще одним розв'язком є намагання збільшити водяний об'єм газових котлів і розширити діапазон модуляції пальника. Завдяки таким рішенням кількість запусків пальника може зменшитися до 2000 за < обігрівальний сезон, що дає можливість підвищити реальну продуктивність газового котла приблизно на 2-3%.

Теплообмінники більшості конденсаційних газових котлів мають невеликий об'єм, що збільшує кількість запусків пальника під час обігрівального сезону, інтенсифікуючи утворення каменю і заповітрювання первинного теплообмінника. Котли з малим водним об'ємом потребують встановлення котлової помпи, яка забезпечить мінімальну витрату води у котлі. Останніми роками на ринку з'явилися декілька конструкцій конденсаційних газових котлів невеликої потужності і великого водного об'єму, який перевищує 30-100 літрів.

Застосування електронних котлових помп в конденсаційних газових котлах

Продуктивність (обертова швидкість) електронних помп найчастіше керується пропорційно до бажаної потужності пальника котла. Діапазон змін продуктивносгі (ККД) котлової помпи складає 60-100%. Це економить газ завдяки зниженню температури зворотної води із системи (у зв'язку зі збільшенням АГ котла). Додаткова економія електроенергії сягає навіть 75% порівняно з одноступеневими помпами. Крім того, котли і системи обігрівання з електронними помпами характеризуються значно тихішою роботою. Ще кращим технічним рішенням є використання котла такої конструкції, яка допускає відсутність мінімальної витрати теплоносія через котел і не потребує застосування котлової помпи.

Розширення діапазону модуляції потужності пальників газового котла

Ще донедавна діапазон модуляції потужності пальників у конденсаційних котлах найчастіше складав 40-100%. У нових конструкціях вже досягнуто меж модуляції 20-100% і навіть 10-100%. Розширення діапазону модуляції не може відбуватися за рахунок нестабільної роботи пальника чи зниження ККД котла у нижніх межах модуляції. Системи керування пальником із датчиком С0 або датчиком іонізації дають змогу забезпечити ефективну роботу і для малих значень потужності пальника.

Зниження вартості конденсаційних котлів

Серійне виробництво конденсаційних газових котлів сприяє зниженню їх вартості. Сьогодні подальшому падінню цін на ці агрегати перешкоджає значне підвищення вартості кольорових металів. Збільшення попиту на кольорові метали протягом останніх кількох років, особливо у таких країнах, як Китай та Індія, спричинило приріст цін на такі метали, як мідь і хром, більш ніж на 300%


По матеріалам статті в журналі "Екоінформ" №3 (263)2011

 

Додати коментар

Шановні гості! Для того, щоб залишити своє запитання або прокоментувати статтю Вам потрібно заповнити форму.Після перевірки адміністратором вона буде опублікована.


Захисний код
Оновити

Автор: Ivan Fedchenko