Рідке паливо - це добре чи погано?

На жаль, природний газ доступний не скрізь. Та і в нові коттеджні селища, які виникають далеко від забудови, що склалася, природний газ приходить далеко не відразу. Ну а з приводу опалювання електрикою ми вже поговорили.
Тому, якщо Ваш будинок віддалений від газових мереж і немає якісного електропостачання, то, незважаючи на досить дорогий кіловат теплової енергії, як один з можливих варіантів можна розглянути систему опалювання на рідкому паливі.
Не дивлячись на те, що з системою опалювання на рідкому паливі значно більше мороки у зв'язку з тим, що запаси цього самого палива потрібно десь зберігати, поповнювати (а як правило, кожне поповнення новою порцією солярки вимагає налаштування пальника), система опалювання на рідкому паливі разом з системою на зрідженому газі є самою незалежною.


Насправді, адже можливо додатково до котла на рідкому паливі (чи на зрідженому газі) встановити ще і автономне джерело електроживлення відповідно на солярці або зрідженому газі для забезпечення нормальної роботи автоматики котла, пальника, насосів.
В цьому випадку, не буде залежності і від подачі електроенергії. Єдине, що знадобиться від "зовнішнього світу" - це підвезення палива, що за наявності відповідної місткості може бути вироблено раз в сезон.
В цьому випадку, запас рідкого палива для такої системи опалювання створює почуття упевненості в умовах нестабільного ринку енергоносіїв, проте, потрібно розуміти, що тривале (більше року)зберігання рідкого палива може привести до його фізичного і хімічного "старіння". Звичайно, існують місткості для солярки, які мають подвійні стінки і мають практично стовідсоткову надійність, але це сильно збільшить і так чималі стартові витрати на устаткування для системи опалювання, систему підведення і очищення палива.
При виконанні системи опалювання на рідкому паливі, для створення необхідного запасу великі баки-резервуари зазвичай заглиблюють в грунт, а це веде до необхідність щорічно перевіряти їх на герметичність і оглянути, а вода, іноді присутня в рідкому паливі, при низьких температурах може замерзати і закупорювати паливопровід.


При розташуванні витратного бака в котельній навіть якщо місткості забезпечені спеціальним клапаном SMP із захистом від поширення запаху, швидше за все, в будинку буде присутній, нехай ледве помітний, але все таки відчутний специфічний запах.
До того ж, великим мінусом систем опалювання на рідкому паливі є те, що при спалюванні рідкого палива утворюється більше сірчистих з'єднань чим при спалюванні природного газу, які можуть конденсуватися на поверхні стінок котла, особливо при низьких температурах води.
Тому теплосприймаюяі поверхні рідкопаливних котлів виконуються, як правило, з чавуну, що сильно збільшує вагу котла. Такі котли виробляються тільки в підлоговому виконанні. Це виключає їх застосування в поквартирной системі опалювання, та і в приватному будинку вимагає гущавині усього окремого приміщення.
Недолікомрідкопаливних котлів являється і підвищена в порівнянні з газовими котлами зольність і сажоутворення. Тому, не дивлячись на те, що сучасні рідкопаливні котли також працюють повністю в автоматичному режимі, вони, проте потребують періодичного чищення.
При несвоєчасному очищенні забруднення спочатку призводить до падіння економічності (шар сажі в 2 мм збільшує витрата солярки на 8%), а потім може привести і до повного виходу котла з ладу внаслідок місцевих перегрівань і розтріскування чавунноготеплообмінника.
Підводячи підсумок, можна сказати, що опалювання на рідкому паливі має сенс тільки у тому випадку, коли недоступне підключення до газових мереж і не буде можливо в осяжному майбутньому або вартість прокладення газопроводу перевищує витрати на солярку
Питома теплота згорання дизпалива 42 мДж/кг; чи, з урахуванням щільності 40 мДж/літр;

враховуючи ККД котла на солярці (89 %) отримаємо, що при спалюванні 1 літра отримаємо 35,6 мДж енергії, або в звичніших одиницях 9,9 кВт*ч.
Вартість 1 літра солярки - 6 грн. Вартість 1кВт*ч електричної енергії - 24 коп.
Орієнтовна витрата палива при роботі котла на повну потужність (л/годину) = потужність пальника (кВт) х 0,1.

 

Додати коментар

Шановні гості! Для того, щоб залишити своє запитання або прокоментувати статтю Вам потрібно заповнити форму.Після перевірки адміністратором вона буде опублікована.


Захисний код
Оновити

Автор: Ivan Fedchenko