Твердопаливні котли - как вибрати? Частина 2

Частина 2

Твердопаливні котли тривалого горіння. До таких котлів можна віднести піролізні котли і так звані "тліючі" або котли верхнього горіння. Коротко про їх принцип роботи.

- Піролізні котли працюють за принципом газифікованого спалювання дров, тобто спочатку під дією високих температур, в топці котла, з деревини виділяється деревний газ, який потім спалюється в окремій топці що збільшує ККД котла і подовжує час горіння на одному завантаженні. Твердопаливні котли піролізного типу горять близько 12 годин і мають високий ККД до 90%. Їх недоліком є досить висока вартість і невеликий об'єм завантажувальної камери, що змушує рубати дрова на дрібні поліна. Піролізні котли дуже технологічні, мають велику кількість електроніки і різноманітних налаштувань, а також керамічну топку яка довго зберігає тепло і дозволяє досягти таких хороших технічних характеристик. Лідером з виробництва твердопаливних Піролізніх котлів в Європі визнана Чехія, а саме їх торговельні марки VERNER і ATMOS. Якщо ви вирішили що вам підходить саме піролізний твердопаливний котел ви точно не пошкодуєте зупинившись цих на торговельних марках.

 

atmos

verner

КОТЛИ ATMOS або Verner .

 

- Твердопаливні котли верхнього горіння або тривалого горіння - до них можна віднести відомі на нашому ринку котли  Liepsnele, Stropuva і Candle.

 

candle

stropuva

КОТЛИ Liepsnele, Candle і Stropuva

 

Принцип роботи цих твердопаливних котлів дуже простий - паливо горить (тліє) зверху вниз як свічка, і по усьому діаметру і висоті вбудована водяна сорочка. У цих котлах горить тільки верхня частина палива, що дозволяє збільшити час горіння на дровах до 30 годин!! shema STROPUVA А твердопаливні котли Stropuva мають універсальну модель з позначенням "U" яка може працювати на вугіллі до 5 діб ! Твердопаливні котли Liepsnele, Stropuva і Candle повністю энергонезлежні (за винятком універсальних котлів Stropuva в яких встановлений вентилятор наддування). Основна перевага твердопаливних котлів Liepsnele, Stropuva і Candle - це час горіння на одному завантаженні, таких показників не дасть жоден твердопаливний котел на дровах. Також в активах у цих котлів конкурентна ціна, що робить їх лідерами на ринку дров'яних твердопаливних котлів.

 

Але є також і слабкі сторони - а саме неможливість дозагрузки котла в процесі горіння і відносна вимогливість до палива, дрова повинні бити добре висушені ( вологість до 15- 20%) і невеликою довгі-до 60см, а вугілля вищої якості з низьким коефіцієнтом зашлакованности. Ці твердопаливні котли вимагають кваліфікованого монтажу, згідно вимог до димаря і самого приміщення котельної. Також котли Stropuva і Candle випускаються в обмежених потужностях - до 40 кВт.

 

Дуже важливо правильно вибрати необхідну потужність твердопаливного котла. Орієнтовно, 1 кВт потужності вимагається для опалювання 10 кв. м приміщення, що добре утеплює, з висотою стель до 3 м. Потрібно мати на увазі, що ця формула приблизна. Наші теплотехніки рекомендують для розрахунку брати коефіцієнт 1.3 у випадки, якщо вам невідомі тепловтрати вашого будинку. Остаточний розрахунок потужності, варто довіряти тільки професіоналам, які окрім площі (об'єму) врахують ще безліч чинників, серед яких, матеріал і товщина стін, тип, розмір, кількість і розташування вікон і так далі

 

Додати коментар

Шановні гості! Для того, щоб залишити своє запитання або прокоментувати статтю Вам потрібно заповнити форму.Після перевірки адміністратором вона буде опублікована.


Захисний код
Оновити

Автор: Ivan Fedchenko