Димарі для котлів. Корисна інформація

Система опалювання, як правило, базується на газовому або твердопаливному котлі, де безпосередньо відбувається спалювання палива. І тут постає питання про відведення продуктів горіння. Саме якісний і правельно запроектированый димар є головною складовою ланкою для ефективної і, безпечної роботи котла і усієї системи опалювання. Правильний проектування, монтаж і обслуговування димаря виключають такі великі проблеми як задимлення приміщення, зворотна тяга або її отсудствие і навіть пожежа, і забезпечують безпечне і довговічне використання твердопаливного котла.

Основна характеристика димаря - його матеріал. Останнім часом все більшої популярності набувають димарі з жаростійкої нержавіючої сталі. Оптимальна форма димаря - циліндр, чим більше на шляху диму перешкод, викликаних незграбністю, тим складніше йому проходити і тим більше сажі відкладеться на стінках.
Розміри визначаються діаметром і заввишки конструкції. Першу характеристику обчислюють виходячи з потужності котла, ширини його вихідного отвору, кількості і характеру перешкод на шляху диму. Висоту димаря розраховують відповідно до будівельних норм, враховуючи висоту будівлі і тип даху. При проектуванні важливо дотримати вимоги до горизонтальних ділянок димаря - їх довжина не повинна перевищувати 1 м. Гаряче повітря рухається вертикально, а не горизонтально. Недотримання цієї вимоги стане причиною поганої тяги і підвищеного відкладення сажі на цій ділянці.
Підключення твердопаливного котла або каміна до димаря частенько пов'язане з проблемою невідповідності діаметрів. У таких випадках використовують редукційний перехідник. Зону з'єднання твердопаливного котла і димаря обробляють спеціальним герметиком. Наступну зборку димаря з труб проводять але ходу конденсату, тобто з розширенням вгору, що б не дозволить конденсату вийти на зовнішню стінку димохідної труби.
Димар з цеглини збирають відповідно до проекту.

image 001

Якщо в будинку є старий цегляний димар і його хочуть використовувати для газового котла, слід провести гільзовку. У старий димар встановлюють трубу з кислотостійкої нержавіючої сталі, залишайте технічний проміжок між новою трубою і кладкою, і по можливості утепліть його. При створенні більшості димарів використовують трійники, в яких треба враховувати кути відведення і передбачити дверці для ревізії. Одна з основних вимог газових котлів - спорудження конденсату-відведення. Він може бути вертикальна конденсато-сборник або трійник з лійкою. Важливо, щоб водяна пара була відведена грамотно.

Ізоляція димаря забезпечує безпеку як його самого, так і удома. Утеплення дозволяє прискорити прогрівання труби і зменшити утворення конденсату. Прокладаючи димар крізь перекриття, потрібно дотримувати пожежні норми, залежні від матеріалу перекриття і температури труби.

Тепер купити димар через інтернет дуже просто. Завдяки зручному сортуванню комплектуючих для димарів по категоріях Ви самостійно можете вибрати необхідні труби для димаря. У разі потреби кваліфікований персонал нашого інтернет-магазину дасть відповідь на усі питання, що цікавлять Вас, стосовно правильного підбору елементів для систем димарів . Звернувшись у відділ продажі Energoinvest Ви отримаєте професійну консультацію, про те як правильно підібрати і купити комплект димаря, щоб димарі надійно і безпечно виконували свою функцію. Ціни на димарі у нашому магазині відповідаю цінам виробника, при цьому, усе труби димаря відповідають діючим європейським і українським стандартам якості, мають стійкість до дії корозії, жаростійкістю, і пожежобезпекою.

 

Додати коментар

Шановні гості! Для того, щоб залишити своє запитання або прокоментувати статтю Вам потрібно заповнити форму.Після перевірки адміністратором вона буде опублікована.


Захисний код
Оновити

Автор: Ivan Fedchenko