Підбір бака акумулятора під твердопаливний котел

Підбір бака акумулятора для твердопаливного котла справа дуже важлива. Від цього залежить ККД роботи котла. Якщо об'єм бака буде підібраний не правильно, то уся система працюватиме не еффективно - теплоносій або буде нагріватися занадто швидко і тепла буде надто багато, або його не буде хватати.

Основні аспекти при підборі бака акумулятора під твердопаливний котел

Співвідношення КОТЕЛ - БАК АКУМУЛЯТОР

Співвідношення твердопаливного котла і бака акумулятора

При підборі місткості для твердопаливного котла виходять із зразкового співвідношення 20 л на 1 кВт теплової потужності.

Це співвідношення справедливе для континентальної частини України, якщо будинок нормально утеплений:

1) Питомі тепловтрати 50-80 Вт/кв.м.*г
2) Температура холодної п'ятиденки - 18..- 24 гр.С
3) Середня температура за опалювальний сезон ~ 0 0C
4) Максимальний температурний графік системи опалювання-90/70 гр.С
5) Середній опалювальний графік опалювального сезону - 50/40 гр.С.
Це дозволяє накопичити теплову потужність котла за 1 годину

 

Опис схеми :

Опалювальне встановлення умовно ділиться мінімум на 3-и зони:

1) КК - котловий контур;
2) НК - акумуляторний контур;
3) ОК - опалювальний контур з підмішуванням.

Схема роботы твердопаливного котла з баком акумулятором

Бак акумулятор приймає усе тепло, і дозволяє твердопаливному котлу працювати на максимальній продуктивності з максимальним використанням тепла спалюваного палива.

Це тепло може зберігатися декілька діб, і забиратися споживачем в міру необхідності.

Поки зворотна лінія котла не нагріється вище за граничну температуру 55 гр.С, циркуляційний насос крутить теплоносій по контуру КК без відбору тепла. Таким чином, котел якомога раніше розігріється до потрібної температури.

Коли зворотна лінія розігрівається вище 55 гр.С, то змішувач на зворотній лінії трохи відкривається, і тепло починає циркулювати по НК, завантажуючи бак акумулятор (акумулятор тепла).

Теплопостачання споживача здійснюється через контур змішувача, робота якого управляється погодозависимым контроллером. Це дозволяє направляти в опалювальні прилади тільки стільки тепла, скільки потрібно для покриття поточних тепловтрат, а також зменшує кількість технологічних тепловтрат через трубопроводи, і зменшує перемішування теплоносія в баку акумуляторі.

Таким чином, ця схема дозволяє максимально ефективно спалювати паливо, накопичувати отримане тепло, і економно витрачати його на опалювання.

 

Додати коментар

Шановні гості! Для того, щоб залишити своє запитання або прокоментувати статтю Вам потрібно заповнити форму.Після перевірки адміністратором вона буде опублікована.


Захисний код
Оновити

Автор: Ivan Fedchenko