Сонячна енергетика. Частина 1. Як це працює?

Тисячі років ми використовували Сонце для сушки одягу і приготування їжі. Але тільки нещодавно навчилися використовувати його для виробництва електроенергії і тепла.
Сонце, що має величезну потужність, знаходиться на відстані 150 мільйонів кілометрів.
Невеликої долі Сонячної енергії, що потрапляє на землю (біля однієї стомільйонної відсотка), досить для багатократного задоволення усіх наших потреб в енергії.

Факт: кожну хвилину на Землю приходить кількість Сонячної енергії, достатня для задоволення наших потреб в течії цілого року, - якщо тільки ми зможемо правильно використовувати цю енергію.

У Великобританії, нині, усім охочим встановити сонячні батареї у своєму будинку, видаються субсидії.

Як це працює?

Є три основні способи використання сонячної енергії :

1. Фотоелемент

("Фотоелектричний елемент", "PV", "фотоелектричний осередок") - перетворить сонячне світло безпосередньо в електричну енергію.

сонячний колектор


В сонячному кліматі з одного квадратного метра сонячної панелі Ви зможете отримати енергію, достатню для запалення однієї лампочки стоваттної. Сонячні панелі спочатку були розроблені для електроживлення космічних супутників, а в наші дні багато хто з нас має калькулятори з живленням від фотоелементів.

2. Сонячні водонагрівачі

Енергія Сонця використана тут для нагріву води в скляних панелях, встановлених на даху вашого будинку. Це означає економію газу або електроенергії, використовуваних для отримання гарячої води у Вашому будинку. Вода прокачується через труби в панелях. Панелі забарвлені в чорний колір і нагріваються від сонячного світла. Нагріта вода подається в будинок, а знизу поступає холодна для нагріву. Це допомагає вашій системі опалювання і знижує витрати. Проте з панелі, показаної на малюнку, взимку Ви повинні воду видалити, щоб труби не лопнули від льоду. Деякі виготівники пропонують системи, які роблять це автоматично.

сонячні нагрівачі


Сонячні водонагрівачі ефективні в місцевостях, одержуючих багато сонячного світла, таких як Каліфорнія і Австралія. З поліпшенням технології це стає вигідним і у Великобританії.

Ось досконаліший тип сонячного водонагрівача. Постачальники стверджують, що у Великобританії він зможе забезпечувати 90% гарячої води, необхідної в будинку, в період з квітня по листопад:


3


Цей водонагрівач називається "Терммакс" . Він зроблена з набору скляних колб. Кожна містить пластину металу з синім покриттям, яка поглинає енергію сонця в діапазоні від ультрафіолетового до інфрачервоного випромінювання, щоб навіть на розсіяному сонячному світі ви отримували досить тепловій енергії. Повітря з колб видалене (як в колбі термоса) для того, щоб зменшити втрати тепла. На зворотному боці металевої пластини прикріплена "теплова труба", яка на вигляд нагадує мідний пруток, але представляє з себе трубку, наповнену високотеплопровідною рідиною, швидко передавальну тепло на верх колби, де воно забирається прокладеними там водопровідними трубами.

3. Сонячна піч

Сонячна піч використовує величезний масив дзеркал, щоб сконцентрувати сонячну енергію в невеликій точці для отримання дужевисоких температур. Одна з сонячних печей, розташована в Odello, Франція, використовується для наукових експериментів. За допомогою цієї печі досягаються температури до 3000 градусів Цельсія.

4


Сонячними печами, по суті, є "сонячні плити". У теплих країнах їх можна використовувати для приготування їжі. Є така плита і у Великобританії. У ній можна готувати чай або каву, хоча час приготування виходить більше.

5

 

Додати коментар

Шановні гості! Для того, щоб залишити своє запитання або прокоментувати статтю Вам потрібно заповнити форму.Після перевірки адміністратором вона буде опублікована.


Захисний код
Оновити

Автор: Ivan Fedchenko