Сонячна енергетика. Частина 2. Як це використовують?

Сонячні батареї забезпечують електроенергією супутники зв'язки, які забезпечують нам телебачення, телефон, навігацію, прогнози погоди, Інтернет і багато іншого.
На малюнку зображений супутник GPS навігація. Навігатор в автомобілі отримує сигнали від декількох супутників і визначає власне місцезнаходження.

2


В Каліфорнії електростанція Solar one ("Перша сонячна"), використовуючи сонячне тепло, виробляє пару і виробляє електроенергію. Електростанція небагато нагадує сонячну піч в Odello, за винятком того, що дзеркала розташовані по усьому колу "енергетичної вежі".

сонячна піч


Оскільки Сонце переміщається по небу, дзеркала обертаються, щоб увесь час фокусувати промені на вежі, де масло нагрівається до 3000 градусів за Цельсієм. Тепло масла використовується для генерації пари, яка обертає турбіну, яка, у свою чергу, обертає генератор, здатний виробляти 10 кВт електроенергії.
Solar one обійшлася дуже дорого при будівництві, але викопне паливо кінчається, і сонячні електростанції можуть стати альтернативою.

Це теж сонячна енергія

Катер приводиться в рух енергією сонячних батарей на озері Lake District, Англія.

4


Нині розглядається ідея будівництва сонячних веж. Ідея проста. Будується велика теплиця. В середині теплиці поміщається дуже висока вежа. Нагріте повітря з теплиці втягуватиметься в цю вежу і обертатиме встановлені на його шляху турбіни. Такі станції могли б мати значні потужності, особливо в сонячних країнах з великими територіями, такими наприклад, як Австралія.

6


Сонячна енергія - це не завжди виробництво тепла і електроенергії. Наприклад, фотолюмінесцентні матеріали накопичують сонячну енергію, а в темний час віддають її у формі світла. Вони також називаються "самосвітними". Це корисно, скажімо, для підсвічування покажчиків пожежних виходів в аварійних ситуаціях, коли вимикається подача електроенергії.

Переваги:

  • Сонячна енергія невичерпна. Для використання її не треба спалювати паливо і її застосування не забруднює довкілля.
  • У сонячних країнах може бути використана у віддалених місцевостях, де немає іншого способу отримання електроенергії.
  • Зручна там, де не вимагається велика потужність: освітлення саду або басейну, живлення різних зарядних пристроїв, або ж для зниження домашніх витрат на електроенергію і тепло.

Недоліки:

  • Сонячні панелі і нагрівачі не працюють вночі.
  • Станції дуже дороги, хоча з розвитком технологій їх вартість знижується. Зараз вартість електроенергії, виробленої сонячною батареєю у течії терміну її експлуатації, занадто незначна в порівнянні з вартістю самої батареї.
  • Непостійне виробництво електроенергії або тепла, якщо Ви знаходитеся не в сонячній місцевості. У Об'єднаному Королівстві сонячна енергія не застосовується для отримання високих потужностей, оскільки для цього потрібна велика площа панелей. Проте технологія досягла такого рівня, коли сонячна енергія може забезпечувати теплом і електрикою ваш будинок.

Вона поновлювана?

Сонячна енергія поновлювана. Сонце сяятиме завжди, і є сенс использов
ать його світло.
 

Додати коментар

Шановні гості! Для того, щоб залишити своє запитання або прокоментувати статтю Вам потрібно заповнити форму.Після перевірки адміністратором вона буде опублікована.


Захисний код
Оновити

Автор: Ivan Fedchenko