Pадіатори сталеві, опис, перевага.

Pадіатор cталевий панельний , мабуть, самий традиційний опалювальний прилад в Європі. Розроблений в епоху енергетичної кризи і такий, що відповідає найвищим вимогам по енергозбереженню, цей тип радіаторів нині займає близько 80% ринку опалювальних приладів Європи.

радіатор, батарея

Малоінерційні, з високими теплотехнічними характеристиками, цей тип приладів, безумовно, ідеально вписується в концепцію збалансованої, легкокерованої, якісної системи опалення. Незважаючи на ряд обмежень, обумовлених особливостями їх експлуатації, дуже поширені ці прилади і в Україні.

Більшість європейських радіаторів сталевих, панельних виготовляються за однаковою технологією відповідно до єдиного стандарту Європейського Союзу EN442, з високоякісної холоднокатаної листової сталі завтовшки 1,25 мм (для обребрення використовується сталь завтовшки до 0,5 мм). Заводи по випуску цієї сталі розташовані в Німеччині, Словаччині і Росії.

У Європі попит на сталеві батареї обумовлений передусім реконструкцією существущих систем опалення, перехід на ефективнішу закриту схему, з мембранним розширювальним баком і теплообмінником. У Україні збільшення попиту на імпортні сталеві панельні радіатори пояснюється зростанням будівництва у Львова, а також в регіонах.

сталевий радіатор, батарея

У загальних рисах конструкцію радіатора сталевого можна представити таким чином: два сталеві листи з відштампованими поглибленнями для циркуляції теплоносія, зварені між собою. А також приєднаних одного, двох або трьох сталевих листів з п-образным відбитком для циркуляції повітря. З тильного боку панель має П-образні ребра, за допомогою яких досягається підвищення рівня тепловіддачі. Ці п-образные пластини збільшують об'єм теплих мас у декілька разів. Лист сталі використовується завтовшки 1,2-2 мм. Конструкція, сполучена між собою поміщається в декоративну прямокутну панель і скріплюється з боків декоративними планками.

Дизайн радіатора сталевого стриманий, простий і привабливий, він може вписатися в будь-який інтер'єр. Гладка поверхня легко миється, при необхідності декоративна верхня коробка радіатора знімається, і внутрішня конструкція також піддається прибиранню. Стандартним кольором покриття є білий RAL9016, але більшість фірм пропонують забарвлення в інші кольори RAL (з націнкою).

Забарвлення радіаторів не обмежуються стандартними однотонними кольорами, за бажання можна підібрати радіатори з абстракцією або малюнком, який підходить по стилю вашого житла. Великий діапазон розмірів сталевих радіаторів дозволяє вписатися в рамки будь-якого хитромудрого інтер'єру.

радіатор, сталевий радіатор

Типорозмори (їх близько 1000) у більшості панельних радіаторів однакові: висота - від 300 до 900 мм заввишки (300, 400, 500, 600 і 900 мм), довжина - від 300 мм до 3 м. Ви можете собі представити, яка кількість варіантів розмірів і забарвлень сталевих радіаторів представлена на ринку опалювальних приладів.

При необхідності збільшити потужність радіатора, існує три типи радіаторів: 11, 22 і 33 тип. Як ми говорили раннє, радіатор складається із сталевих пластинів з П-образним відбитком, кількість цих пластинів і визначає тип радіатора. Одна пластина - 11 тип, дві - 22, три - 33. Чим більше пластинів, тим більше площа обігріву, а відповідно і потужніше радіатор.

Існує три види підключення радіаторів : нижнє, бічне або універсальне. У радіатори з нижнім підключенням вбудований термостатичний вентиль, на який за бажання можна встановити термоголовку і за допомогою її регулювати температуру повітря в приміщенні. Однією з переваг сталевих радиаторов- є швидка тепловіддача; вони швидко нагріваються і швидко охолоджуються. Саме завдяки цій якості є можливість задавати бажану температуру. Слід зазначити, що ціна на радіатори з нижнім підключенням на порядок вище. Помітьте, можливість управляти нагрівом функція доступна далеко не кожному радіатору.

Отже, підведемо підсумки: Чим же привабливий радіатор сталевий ? Його позитивні якості:

  1. Акуратний зовнішній вигляд.
  2. Висока тепловіддача.
  3. Асортимент розмірів і забарвлень.
  4. Можливість вибору потужності радіатора.
  5. Високе значення ККД.
  6. Можливість регулювати температуру повітря в приміщенні.
  7. Економічність за рахунок енергозбереження.
  8. Невеликий об'єм теплоносія.
  9. Оптимальна ціна.
 

Автор: Ivan Fedchenko