Застосування сонячних панелей

Про альтернативні джерела енергії говорить багато і скрізь. Ось і ми вирішили не відставати від загальної течії і вдатися до міркувань про це чудо-енергії, яка нас оточує.
Завітай, найголовнішим питанням в геліоустановках є їх ефективність. Замовник, купуючи недешеві сонячні панелі, зацікавлений в отриманні максимально можливої тепловіддачі. Нерідко навіть замовники вимагають від фахівців точних цифр про теплопродуктивності і терміни окупності сонячних систем, чим заганяють їх в безвихідність. Адже у такого зручного і безкоштовного джерела енергії є дуже важливий недолік - він нестабільний.

Погода міняється непередбачувано, прогнози дають нам лише приблизне очікування певних погодних умов, які дають такі ж приблизні результати розрахунків.

Але давайте розглянемо застосування сонячних панелей і з іншою, позитивної сторони, навіть не дивлячись на те, що термін їх окупність на сьогодні складає більше 50 років.

solar_panel_1На сьогодні найефективніше сонячні панелі працюють на систему гарячого водопостачання. Параметри системи ГВС і режим її експлуатації дозволяють підтримувати роботу геліосистеми на максимальній продуктивності. Буває, звичайно, і контур підігрівання басейну, але тут вже інші масштаби. Так ось, нагрів водопровідної води прийнято розраховувати в середньому від 10°З до 60°З, тоді як системи опалювання і вентиляції - від 60°З до 80°С. Саме температура води, що входить, і визначає, буде геліосистема віддавати їй тепло або ні.

Другим важливим моментом є періодичність використання системи, споживаючої тепло. Так, система опалювання хоч і є сезонним споживачем тепла, але працює вона взимку постійно, і у баків-акумуляторів геліосистеми немає можливості перезарядитися. Система гарячого водопостачання має періодичне використання, в перервах між яким баки можуть відновити свій тепловий заряд. Крім того, споживання гарячої води - цілорічне.

Є ще один контур, гідний уваги для розгляду, - "тепла" підлога. Максимальнодопустима температура теплоносія в нім - 55 °З, отже, зворотка з підлог приходить близько 30-40°С. До того ж потужність "теплої" підлоги зазвичай невелика. Але цей контур, як і контур опалювання, взимку працює постійно. Тут доводиться або встановлювати більше сонячних панелей, або передбачати дозувальну автоматику, що включає нагрів систем від основного котла на час перезарядки баків-акумуляторів.
Таким чином, зважаючи на конструктивну складність використання геліосистем для різних контурів, ми дійшли висновку, що найефективнішим буде використання сонячної енергії для нагріву води на потреби системи ГВС.
Як можна практично, без всяких ускладнень, отримати гарячу воду від сонця? Давайте розглянемо перелік пропонованого сьогодні устаткування, для здійснення цієї ідеї, на прикладі компанії Fonderie SIME S.p.A.
Сонячний колектор є основним посередником між сонцем і бойлером. Існує безліч різних конструкцій і технологій, які дозволяють отримувати тепловий потік в сонячні дні до 1200 Вт/м2, а в похмурих - до 400 Вт/м2.
solar_panel_8
бойлер (мал. 1) Місткості накопичує сонячне тепло і подає гарячу воду до споживача. У разі недостатньої потужності сонячної системи, конструкції деяких бойлерів дозволяють догрівати воду від основного теплогенератора - котла. Для цього бойлер оснащений другим теплообмінником.

Гідромодуль (мал. 2) і диференціальний термостат (мал. 3) забезпечують контроль і безпеку роботи контура геліосистеми, а також передачу тепла від сонячних панелей в бойлер. (мал. 4). Величезна перевага такої схеми полягає в тому, що вона може бути застосована як в сукупності з навісним котлом, так і взагалі без котла!
solar_panel_6 solar_panel_7 solar_panel_2

Мал. 2 Гідромодуль Мал. 3 Диференціальний термостат Мал. 4 Геліостсиема
Для використання цієї схеми з навісним котлом, необхідно щоб його автоматика допускала протоку гарячої водопровідної води через котел, без її нагріву і без відключення системи опалювання (пріоритет ГВС). Така функція є серед останніх новинок компанії Fonderie SIME S.p.A. - котел Metropolis. Крім того, об'єм бойлера можна потенційно збільшити, якщо воду в нім перегрівати, а на виході гарячої води встановити клапан змішувача, який підмішуватиме холодну воду і видаватиме після себе стабільну і комфортну температуру.
Кажучи про складніші схеми котельних із застосуванням сонячних панелей, слід зазначити особливу категорію комбінованих бойлерів (мал. 5). Ці бойлери є подвійним теплообмінником: від змійовика (сонячних панелей або теплового насоса) нагрівається основна місткість бойлера, наповнена теплоносієм, а від теплоносія - занурена в нього ємність з водопровідною водою.
solar_panel_3
Мал. 5 Різновидів бойлерів
Таким чином, до цього бойлера можуть бути підключені усе контура котельної (навіть котли), без застосування додаткових насосів і різної замочно-регулюючої арматури. При цьому бойлер виконує функцію гідрострілки, а сонячні панелі працюють на усе контура (мал. 6).
solar_panel_4
Мал. 6 Гелиосистема з комбінованим бойлером

По матеріалах сайту www.sime.com.ua Автор : Костянтин Дементьев

 

Додати коментар

Шановні гості! Для того, щоб залишити своє запитання або прокоментувати статтю Вам потрібно заповнити форму.Після перевірки адміністратором вона буде опублікована.


Захисний код
Оновити

Автор: Ivan Fedchenko