Схема обвязки твердопаливного котла без бака акумулятора

В деяких випадках необхідно встановити твердопаливний котел в систему (безпосередньо) без бака акумулятора тепла.

Твердопаливний котел баз бака акумулятора тепла. Схема підключенняСистема опалення заснована на твердопаливному котлі має велику інертність. Часто це пов'язано з неможливістю повною мірою керувати процесом горіння палива. Відсутність бака акумулятора в системі має ряд негативних наслідків, це істотно знижує ккд системи і збільшує її інертність. Якнайкраще в таких системах показали себе котли тривалого горіння (верхнього горіння). Їх будова дуже нагадує бак акумулятор тепла і процес горіння в них проходить у такий спосіб, який краще всього підходить для таких систем.

 

Позначення схеми :

1- группа безпеки (автоматичний розповітрювач, манометр, запобіжний клапан);
2- бак запасу охолоджувальної води (на випадок, якщо немає води у водопроводі, або пропала напруга в мережі);
3- поплавковий кран;
4- термоклапан;
5- MAG-вентиль ( кран з кришкою, зливний кран і манометр в обном блоці);
6- вузол захисту від низькотемпературної корозії для циркуляції теплоносія;
7- теплообмінник, що охолоджує.
 

Джерело безперебійного живленняДжерело безперебійного живлення для системи опалення. Схема

Від позицій №2, 3, 4 і 7 можна відмовитися, якщо підключити електроустаткування до джерела безперебійного живлення.

 

 

Опис схеми:

Вузол захисту від низькотемпературної корозії 6 ділить опалювальний контур на 2 контури: КК- котловий контур і ОК- опалювальний контур.

Умовна схема підключення твердопаливного котла без бака акумулятораПоки зворотна лінія твердопаливного котла не нагріється вище за граничну температуру 55 гр.С, циркуляційний насос крутить теплоносій по контуру КК без відбору тепла. Таким чином, твердопаливний котел якомога раніше розігріється до потрібної температури.

Коли зворотна лінія розігрівається вище 55 гр.С, то змішувач на зворотній лінії трохи відкривається, і починає випускати тепло на споживача.

цей режим дозволяє забезпечувати тривалий термін життя котла на твердому паливі і його безаварійну роботу.

Увага:

На випадок перебоїв з електропостачанням необхідно продумати відведення тепла від котла - адже зупинити горіння в твердопаливному котлі неможливо. Є 2 варіанти рішення цієї проблеми :

Вариант №1- поставити джерело безперебійного живлення з акумуляторною батареєю такого об'єму, яка дозволить забезпечити тривале циркулювання теплоносія споживачеві на період максимального горіння дров.

Вариант №2- На подаючій лінії встановити теплообмінник, що охолоджує, 7, через який вода з бака 2 охолоджуватиме котел. Охолодження контролює термоклапан 4, який пускатиме воду на охолодження при температурі теплоносія на виході з котла 95 гр.С, і відсікати подачу при охолодженні подачі до 60 гр.С

Бак 2 потрібний у тому випадку, якщо водопостачання будинку здійснюється від свердловини ( немає електрики - немає води).

За наявності комунального водопроводу - бак запасу охолоджувальної води можна виключити з схеми.

Недоліки схеми:

1) В міжсезоння, коли потрібно часткове навантаження, твердопаливний котел працює зі зниженим Ккд.

2) Часте завантаження палива.

3) Можливі перегріви приміщень в міжсезоння.

 

Додати коментар

Шановні гості! Для того, щоб залишити своє запитання або прокоментувати статтю Вам потрібно заповнити форму.Після перевірки адміністратором вона буде опублікована.


Захисний код
Оновити

Автор: Ivan Fedchenko